1094002_18187893s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś43
Wczoraj532
Miesiąc10533
Wszystkie505197
przeczytales_powiedz_innym.jpg
WSPANIAŁY POLSKI NARODZIE OBUDŹ SIĘ.


Strona 66 Email

Pytanie 19 - Co dzieje się ze skupiona waluta, przywożoną przez polaków, pracujących za granica, a wyminenianą na złotówki w krajowych bankach czy kantorach?

Jak widzisz Czytelniku z tych pytań, największe problemy są w ministerstwie finansów i NBP., Ponieważ na całym świecie rządzi pieniądz, a my ciężko pracując zarabiamy pieniądze. Z pensji płacimy podatki, które utrzymują nasz Kraj. Minister Finansów jak Prezes NBP powinni być najbardziej uczuleni na trendy światowej gospodarki, aby im się przeciwstawiać dbając o Ojczyznę i złotówkę. Banki światowe narzucają rozwiązania, którymi mogą się wzbogacić kosztem innych banków, państw, narodów. i tym zakusom powinny się opierać Ministerstwo Finansów i NBP.

Te dwa urzędy są najbardziej odpowiedzialne za finansową stronę Ojczyzny. Faktem jest ze każdy naukowiec ekonomista, bankowiec ma inne koncepcje i rozwiązania. Tak wysokie stołki jak patriotyzm i dbałość o Kraj i Naród powinny prowadzić do rozmów, słuchania i szukania doradców z różnymi pomysłami i rozwiązaniami. Czym więcej będzie pomysłów i rozwiązań tym łatwiej znaleźć najlepsze rozwiązanie. Z problemami trzeba się przespać, aby śpiąc,myśląc o problemie i znaleźć najlepsze rozwiązanie. W Kraju na wysoki stołek dostanie się mędrzec, który uważa, że co on powie natychmiast jest najlepszym rozwiązaniem i dla tego mamy Kraj tak biedny. Mędrcy siedzą w Warszawie nawet im się nie chce przejść po biednych slumsach Pragi, Żoliborza, Ursynowa czy innych dzielnic. Tak jest w całej Polsce są miejsca gdzie widać dobrobyt, ale w większości widać biedę, nędze i niedostatek.

Patrząc jak budują się w kraju ładne domy, gospodarstwa. Ale widać tez zaniedbane stare domy i gospodarstwa. Dostaliśmy przyzwolenie na prace za granica, jak i zaczęły płynąć unijne pieniadze, rolnikom jak i na ochronę środowiska, ruszyły upiększania miast, miasteczek, wsi. Napływająca waluta do kraju stabilizuje złotówkę, pomaga rozwijać się rodzinie. Jednak przy tak dużym napływie obcej waluty rośnie nam dług zagraniczny. Kto pilnuje zasad spłaty tego długu? Co robi Minister Finansów czy Prezes NBP, aby przejmować tą walutę i nią spłacać dług zagraniczny? Poddają się decyzja obcych banków i nie wprowadzając żadnych obostrzeń chroniących złotówkę jak i wpływającą walutę pozwalają doić Kraj przez obce banki.

Jeśli Polacy inwestują i zabezpieczają się w Euro na moment, gdy zostanie wprowadzone, to i tak do mędrców nie dociera czy Unia zgodzi się na wprowadzenie do polski Euro widząc ponad 600 miliardów długu. i myśląc jak polska spłaci dług, gdy Euro wejdzie do polski. Unia na to nie pozwoli, bo być może cala Unia by musiała spłacać ten dług, /Jeśli by to było na zasadzie przejmujesz gospodarstwo czy mieszkanie z długiem, musisz go spłacić/. Pisze to po to, aby urealnić spojrzenie mędrców krajowych na problem długu krajowego. To Ci mędrcy wraz ze swymi doradcami rozmawiając miedzy sobą, przesypiając się z problemami, aby mogli wprowadzić najlepsze rozwiązania. Prezydent nie może rozmawiać z Premierem /wzajemna niechęć, czy nieznajomość problemów/.

Właśnie, dlatego ja Czytelniku przelewam na papier wszystkie swoje spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania kraju Prezydenta i Premiera. Na tych dwóch stołkach powinni być ludzie najszerzej i najlepiej patrzący na Ojczyznę. Prezydent wraz z Premierem powinni rozmawiać z ministrami jak i obywatelami, których nurtują różne problemy kraju. Gdyby obie kancelarie umieszczały listy obywateli na stronie kancelarii a nie chowali w teczki i do archiwum. Społeczeństwo bardziej byłoby aktywne i zaczęło rozliczać mędrców z popełnianych błędów, tych błędów byłoby znacznie mniej i Kraj i Naród by się rozwijał, a nie tak jak teraz jest w letargu, niemocy i beznadziei.. Ponieważ rząd nie dba o napływającą walutę. Bogacą się na tym obce banki, czy ludzie z dużym kapitałem, lecz bez chęci pracy. Po tym, co napisałem widzisz Czytelniku ze więcej my się przejmujemy napływającą waluta niż rząd. Waluta na pewno nie zostaje w rekach rządu, Ministra Finansów czy Prezesa NBP. Gdyby zostawała w ich rękach nie rósłby tak dług zagraniczny, wręcz by malał. Gierek zaciągnął dług, bo potrzebne były dolary na zakup zachodniego sprzętu, maszyn i urządzeń do państwowych firm. Teraz waluta płynie, ale nikogo nie interesuje jak ja zagospodarować i wykorzystać.

 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 Następna > Ostatnie >>

Strona 66 z 67