alim.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś51
Wczoraj532
Miesiąc10541
Wszystkie505205
przeczytales_powiedz_innym.jpg
WSPANIAŁY POLSKI NARODZIE OBUDŹ SIĘ.


Strona 65 Email

Pytanie 18 - Czy Premier osobiście kontroluje prace ministerstw /może doradcy czy NiK/?


Ponieważ czyta się o wiceministrach różne tematy wiec, kto jest osoba wiodącą w ministerstwie minister czy wiceminister. Minister wsadzony na stołek przez Premiera, wiceministrowie są albo etatowi, albo wsadzani przez ministra. Mimo ze w tej książeczce poruszyłem wiele tematów związanych z różnymi ministerstwami i rozwiązań żadnych nie ma. Jedynie widzę Premiera Tuska, który się miota i ciska, aby cos w kraju naprawić. Ministrów to nie dotyczy. Jedynie minister zdrowia i finansów maja największe pole do popisu mimo ze widać i słychać to popisów uzdrawiających ich resorty brak. Ponieważ te pytania w szczególności dotyczą Ministra Finansów, bo od tego ministerstwa zależy egzystencja mojej Ojczyzny i Mojego Domu.

Czy Premier, Prezydent rozmawiają z wiceministrami czy tylko z ministrami? Każdy człowiek ma własne zdanie na jakiś temat. Nieumiejętne słuchanie i zbieranie tych tematów w jeden temat może odpowiadać krajowi lub ministrowi. Jak to jest preferowane. Mędrcy krajowi nie chcą słuchać i czytać opinii obywateli kraju sami stawiają wszystko na własną szale nie patrząc nawet na efekt i skutki własnej działalności, czy niszczy kraj czy nie, ważne jest zaistnienie i to się najwięcej liczy.

Prezydent i Premier maja doradców czy trudno, aby do każdego ministerstwa był przypisany doradca Prezydenta czy Premiera. Byłaby to dwudrogowa kontrola pracy ministerstwa i Prezydent i Premier mieliby najświeższe informacje o pracy ministerstwa. Prezydent i Premier są to dwie głowy mogące najwięcej zrobić dla kraju i to im potrzebne są bieżące informacje o ministerstwie. Jeśli jest w ministerstwie problem to mogą wspólnymi rozmowami rozwiązać a nie jednoosobowo minister, licząc się tylko z rozwiązaniem a nie konsekwencjami dotykającymi kraj. Jak z tego widać tylko minister odpowiada za resort bez kontroli i odpowiedzialności. W ministerstwach są niespójne przepisy, paragrafy, kto myśli o ich wyprostowaniu i uproszczeniu, aby nie było ścieżek, furtek. Najlepiej dołożyć nowe i rozwijać biurokracje niż zmniejszać poprzez uproszczenie przepisów administracyjnych.

 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 Następna > Ostatnie >>

Strona 65 z 67