alim.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś31
Wczoraj532
Miesiąc10521
Wszystkie505185
przeczytales_powiedz_innym.jpg
WSPANIAŁY POLSKI NARODZIE OBUDŹ SIĘ.


Strona 63 Email

Pytanie 16 - Kto stawia na polskie banki i polski przemysł?


Oglądam reklamę PiSu, w której Pan Jarosław Kaczyński namawia polaków do pomocy ojczyźnie, kupujcie tylko polskie produkty. To jest patriotyczne i bardzo potrzebne krajowi. Dziwie się tylko, dlaczego w tej reklamie nie namawia również polaków do oszczędzania w jeszcze polskich bankach. Gdyby dodał, oszczędzając w zachodnich bankach pomagacie im w rujnowaniu waszej ojczyzny. Przez kupno za wasze pieniądze /ulokowane na koncie/ obcej waluty i wyprowadzenie jej z kraju do macierzystego banku. Premier Tusk nie zamawiając w jeszcze polskich stoczniach pogłębiarek na zalewy, aby dzięki nim rozbudowywać porty żeglarskie w miasteczkach leżących przy zalewach. Jak i dzięki nim otworzyć Zalew Wiślany po polskiej stronie? Dla naszych rządów jest to za skomplikowane, lepiej sprzedać i o takim przemyśle zapomnieć jak mieć go na głowie. Jak widzisz czytelniku do rządu nie dociera, w jaki sposób może pomóc krajowi?

Gdyby teraz w okresie chęci odzyskania przez banki pieniędzy straconych na papierach wartościowych i chęci jak najszybszego odzyskania kapitału, premier postawił na polski przemysł byłoby inaczej. Brak reakcji Ministra Finansów i Prezesa NBP na ruchy obcych banków związane z polska złotówka kładzie nasz kraj. Gdyby była wcześniejsza reakcja i zakaz sprzedaży w kantorach czy bankach obcej waluty, można by kwotę przeznaczona na ratowanie polskiej złotówki przeznaczyć na zamówienia rządowe, utrzymując zatrudnienie i produkcje w państwowych zakładach. A tak z powodu zamówień zakłady padają i rośnie bezrobocie. Kto mi teraz z czytelników powie, że najważniejszy jest tytuł? Takich tematów nie ruszają dziennikarze, redaktorzy telewizyjni, kto trzyma rękę na informowaniu społeczeństwa o niedogodnościach rozwiązań wprowadzanych przez rząd.

Tak ze jak czytając czytelniku ta książeczkę doszedłeś do tego momentu. Pomyśl ze to ty możesz pomóc własnej ojczyźnie mając konto oszczędnościowe czy normalne w jeszcze polskim banku, kupując polskie produkty spożywcze, które jakością przewyższają spożywkę innych państw. Kupno polskich produktow przemysłowych zwiększy możliwosci produkcji i rozwoju polskich przedsiebiorstw.. Polskie przedsiębiorstwa będą się rozwijały, aby uniknąć płacenia podatku, ale dzięki temu zwiększy się i zatrudnienie, przestana być problemy z miejscami pracy. To wszyscy rządowi mędrcy maja myśleć ruszać głowami, aby przez rządowe zarządzenia, nakazy zmusić wojewodów, burmistrzów, naczelników, wójtów uaktywnić w gospodarce regionalnej. Kto z czytelników słyszał o spotkaniach Prezydenta czy Premiera z wojewodami, nie indywidualnie tylko zbiorowo, gdzie każdy wojewoda złoży ustne sprawozdanie z jego i województwa działalności, Przy takich spotkaniach dobrze słuchający i myślący Prezydent czy Premier wychwyci nieudacznych wojewodów i ich zmieni. Kto wie czy są spotkania wojewodów z naczelnikami powiatów? Gdzie na podobnej zasadzie mogą zarzucić nieumiejętności zarządzania powiatem?

Naczelnicy powiatów spotykają się z wójtami gmin, gdzie na wspólnych spotkaniach inni wójtowie mogą korzystać z podpowiedzi mądrego i rozsądnego wójta. Czy to tak trudno otworzyć decydentom państwowym na wszystkich szczeblach szufladki z szarymi komórkami niech korzystają z podpowiedzi i szukają rozwiązań, które pomogą gminie, powiatowi, województwu a przez to i Ojczyźnie. Niech to będą spotkania na początek, co miesiąc, a później, co kwartał. Patrzmy tylko na mądrość, odwagę i uczciwość tych wszystkich decydentów. Państwowych, bo tylko ich pomysły, rozwiązania pomogą Ojczyźnie.

 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 Następna > Ostatnie >>

Strona 63 z 67