alim.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś3347
Wczoraj14051
Miesiąc23245
Wszystkie1238242
przeczytales_powiedz_innym.jpg
WSPANIAŁY POLSKI NARODZIE OBUDŹ SIĘ.


Strona 36 Email

 

Czy trudno i u nas to wprowadzić, aby dzieci od 8.00 – 16.00 były pod opieką w szkole bez względu na klasę? Jest to już bardzo wczesne oswajanie dzieci, młodzieży do godzin pracy, sumienności, pracowitości. Nauczyciele cieszą się, iż mają tygodniowo 18 godzin pracy (co na to pielęgniarki i inne kobiety pracujące?). Nauczyciele wracają wcześniej do domu i mogą opiekować się własnymi pociechami. A co z pociechami normalnego, szarego obywatela, których dzieci do czasu powrotu rodziców z pracy spędzają czas na ulicy czy podwórku. Czyż nie prościej, aby dzieci wracały ze szkoły tuż przed rodzicami, albo razem z nimi? Przez wydłużenie czasu pracy nauczycieli zmniejszy się ilość etatów nauczycielskich. Tyle czasu dzieci będą w szkole, gdzie odrobią lekcje z przerobionego materiału i będą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych.  Ponieważ jest dużo wolnego czasu, można wydłużyć godziny szkolne do 55 minut i 5 minut przerwy. Ponieważ dzieci do 16.00 są w szkole, można rozwinąć szkolne sekcje plastyczne, muzyczne, sportowe, naukowe, komputerowe, wznowić harcerstwo. Dzięki takim dodatkowym zajęciom dzieci można zorganizować coroczną rywalizację szkół, a najlepsze (zwycięskie) dzieci niech uczestniczą w rywalizacji krajowej w stolicy w Dniu Dziecka, tj. 1 czerwca. Możliwości rozwiązań w szkolnictwie jest bardzo dużo. Nauczyciele dyskutując z rodzicami są w stanie opracować najbardziej racjonalne programy kontaktu z dziećmi i rozwój ich zainteresowań.
Protesty uposażeniowe są od dawna. Wszystkie zawody utrzymywane z budżetu państwa są bardzo ważne, a nieumiejętne rozpatrywanie zarobków wszystkich zawodów budżetowych, doprowadza do niesnasek, strajków i emigracji zarobkowej do innych sektorów jak i za granicę. Kto za to płaci? CAŁE SPOŁECZEŃSTWO. Kto za to odpowiada? NIKT. Jak to możliwe, iż istnieje do podziału budżet narodowy. Beznadziejni jak i chorzy ministrowie finansów dzielą budżet procentowo, według poprzednich lat budżetowych. Preferuje się niektóre kosztem innych. Przemysł obronny, wojsko -  kosztem lekarzy, pielęgniarek i sprzętu medycznego. Policja ze sprzętem – kosztem innych sektorów. Który premier, który minister finansów za to odpowiada? Każde ministerstwo przedstawia swoje wymogi budżetowe kwotowo, a dostaje procentowo. Z doniesień prasowych, telewizyjnych nie wiadomo, co zżera budżet. Ale według moich spostrzeżeń najbardziej zżera budżet bezprodukcyjna administracja państwowa, rządowa, wojewódzka, miejska, gminna.
W grudniu ubiegłego roku największy napływ do kraju waluty stanowił funt angielski. Do nikogo nie dociera, ilu Polaków, Polek jest na Wyspach. Ponieważ są z bardzo małym stażem emigracji zarobkowej w Anglii, ich pomoc rodzinie w kraju, jak i odwiedzanie rodzinnych stron przysparza krajowi funtów.
 

Matko! Co orłem z nazwiska Cię znano
Tak szybko o Tobie dziś zapomniano.
Tyś, co trzech synów żeś urodziła
Matka polka żeś im była.
Przykładem swych minionych lat
Dałaś mej duszy patriotyzm i werwę
Że miłości do kraju juz nie rozerwę
Kochał Cię będę mimo lat,
Za miłością swa podążam
Za uściskiem Twoich ramion
Gdzie ty jesteś dzisiaj mamo?
Ty w obłokach dzisiaj fruwasz,
Dajesz mi pięknego ducha,
Dajesz sile i nadzieje
Tyś jest moim ukojeniem,
Duchem moim i oparciem
Kiedy potrzebuje wsparcia.
Wiem ze jesteś ja to czuje
I mym krajem się przejmuje.
Ty, choć Ciebie przy mnie nie ma
Żyjesz we mnie w mych wspomnieniach.
Bo ja zawsze Ciebie matko
Kochał będę, aż poczuje,
Ze Ty z duchem moim juz wędrujesz.
Do przystani i ciemności
Gdzie zostaną moje kości
One z Tobą tez się złączą
Wspólnie razem gdzieś podążą.
I w przestrzeni i otchłani
Nikt nikogo juz nie zrani
Razem będziemy w przestworzach sobie fruwać
Nad nasza rodzina i nasza ojczyzna czuwać. H.F.

 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 36 z 67