798270_79316202s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś2327
Wczoraj14051
Miesiąc22225
Wszystkie1237222
przeczytales_powiedz_innym.jpg
WSPANIAŁY POLSKI NARODZIE OBUDŹ SIĘ.


Strona 35 Email

 

To samo jest z prokuraturą. Czyż nie prościej panom prokuratorom założyć kartoteki, na których będzie odnotowany rodzaj umorzenia sprawy i wyrok. Ukróci się umarzanie spraw prowadzonych przez bezmyślnych  prokuratorów, a panowie naczelnicy wydziałów prokuratury zaczną eliminować bezmyślnych prokuratorów, psujących renomę prokuraturze. Jeśli naczelnicy złożą sprawozdania miesięczne do prokuratury wojewódzkiej, to wojewódzki prokurator jest w stanie na podstawie sprawozdań naczelników wyeliminować najsłabszego naczelnika prokuratury czy najgorszego prokuratora. Natomiast jeśli wojewódzkie miesięczne sprawozdania trafią do prokuratora krajowego, to on może również najsłabszego naczelnika wojewódzkiej prokuratury zmienić na bardziej prężnego. Takie proste kartoteki zdopingują prokuratorów wszystkich szczebli do prężnego działania, a nie bagatelizowania i umarzania spraw. Wskazane jest pokazanie w kartotece, jakie prowadził sprawy i jaki był wyrok. Wyrok uniewinniający wskazywałby na złą działalność prokuratora wręcz na jego niefachowość. Rozumiem, iż mecenas oskarżonego może znaleźć furtki w działaniach prokuratora, ale nagminne umarzanie i przegrywanie spraw przez prokuratora powinno doprowadzić do usunięcia go z palestry prokuratorskiej (aby nie psuł opinii innym).
Taki sam problem istnieje na posterunkach policji. Jeśli byłby taki sam sposób prowadzenia kartotek na posterunkach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, to naczelnik na posterunku gminnym jest w stanie wykazać się fachowością i sklasyfikować wszystkich podwładnych mu policjantów i egzekwować od nich sumienność i pracowitość oraz wiedzę o postępowaniu z chuliganami, przestępcami. Klasyfikacja posterunków, jak i naczelników spowoduje prężne działanie naczelników, jak i uaktywnienie całych posterunków. Przez to, że posterunki będą bardziej aktywne, zmniejszy się przestępczość i chuligaństwo w kraju. Taka klasyfikacja policjantów i oficerów policji, śledczych, wzmocni działalność i umiejętności działania policjantów wszystkich szczebli.
Teraz, drogi Czytelniku, spójrz na krajowe szkoły; lekarzy – kontraktowo mają 48 godzin tygodniowo, tyle samo pielęgniarki; pracownik administracji państwowej 40 godzin tygodniowo albo 45. Nie wiem, od czego to zależy. Inni pracownicy do 60 godzin tygodniowo. Ale nauczyciele w ferworze swoich zajęć 18 godzin tygodniowo i non stop walczą o podwyżki. Może po prostu zwiększyć im czas pracy do 40 godzin tygodniowo i zmniejszyć o 50% zatrudnienie nauczycieli zwiększając ich pobory o 100%? Przecież to, że służba nauczycielska wymaga tak dużych nakładów finansowych przez naukę i opiekę nad dziećmi spowoduje czynną i dobrą opiekę nad dziećmi. Podniesie morale dzieci i młodzieży. W Anglii, Niemczech, dzieci mają zajęcia szkolne od 8.00 – 16.00.Skorumpowana jest Polska cala, historia przecież tego nie chciała.
Biorą i kradną ją z każdej strony, ona ostatkiem sił swych juz goni
Poci się dyszy, krzywo juz stoi, ona na wszystko juz nie wydoli.
Zamiast budować rozkradają, z tylu juz Nasza Ojczyznę maja.
Bo kto się dzisiaj dorwie do władzy, w łapę dostanie,
Cos tam skrobnie. Z Polski se robi wodopój, studnie.
Korbka kreci, glowka rusza i wodę ze studni tej wysusza.
Polska nie studnia wiesz o tym przecie, nikt tak nie robi w porządnym świecie.
Ale tam rządza porządni ludzie, wody pilnują, czerpią z umiarem.
Studnia im za to wody pomnaża i nikt tam nie jest spragniony lasy,
By sobie zawłaszczać z państwowej kasy. Każdy z garnuszkiem porządnie stoi.
Pije sobie, a nie doi. U nas urzędas chce się nachlapać,
Wodę wyleje, wybełta, zatruje, on nad wszystkim przecież góruje.
Im więcej pije, bardziej spragniony, nikt go od studni tej nie odgoni.
Woda się chlapie, pije, rozkoszuje, przecież go nic to nie kosztuje.
Co on rozleje, drudzy zbierają, zwykłego robola nie dopuszczają.
Stoi spragniony, garnuszek nadstawia, by, choć kropelka mała wleciała.
Garnuszek dranie odebrali, kropelkę malą jego wylali. H.F.


 

 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 35 z 67