953807_67281818s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś2219
Wczoraj14051
Miesiąc22117
Wszystkie1237114
przeczytales_powiedz_innym.jpg
WSPANIAŁY POLSKI NARODZIE OBUDŹ SIĘ.


Strona 31 Email

 

Ponieważ tego co piszę nie jest się wstanie uaktualnić bez zmiany przepisów kodeksu, to, czym zajmuje się sejm, senat (błahostkami) nie pozwala na zmianę przepisów kodeksu karnego. A może po prostu wydać rozporządzenie, iż recydywista jest sądzony taką karą jakby wyrządził krzywdę rodzinie sędziego. Wyrok na pewno będzie adekwatny do wyrządzonych szkód i zła. W takim rozporządzeniu sprawa nie będzie przeciągana a kara z najwyższej półki wraz z konsekwencjami. Przy srogich karach ludzie będą patrzeć co robią, będzie mniej krzywd i przepełniania więzień. Aczkolwiek ludzie idą ścieżką zła i przestępstw z powodu biedy i nędzy, również braku pracy. Mimo, iż gospodarka się dźwiga, ciężko jest z pracą dla  młodzieży, która chce za własne zarobione pieniądze wyjechać na wakacje. Kogo to interesuje, że dzieci ze szkół co roku na wiosnę sprzątają lasy ze śmieci. Czy ktoś myśli, jak karać bezmyślnych grzybiarzy czy ludzie odpoczywających w lasach a pozostawiających śmieci? Może po prostu niech po sobie sprzątają i niech nie wyrzucają śmieci z pędzących samochodów. Jeśli wyrzucają śmieci, to niech do nich włożą karteczkę z własnym nazwiskiem i adresem, to straż leśna ich ukarze na własne życzenie i własne odczucia porządkowe (czystość lasów i pól).
Ponieważ istnieje duży problem śmieci, to czy problemem jest, aby zarówno w miastach jak i na wsiach stały szczękowe pojemniki na butelki zielone, brązowe, przezroczyste, na złom, puszki, papier, plastik, zużyte ubrania, a na odpady spożywcze odrębny? Czyż jest to problemem, aby teren objeżdżał samochód skrzyniowy z podnośnikiem hydraulicznym, który rozładowuje pojemniki jednego rodzaju do zapełnienia skrzyni i zebrany towar wiezie. Jeśli to szkło – do huty szkła, będącej w pobliżu, ewentualnie na magazyn czy wagon kolejowy. To samo robić ze wszystkimi materiałami. Jedynie zniszczone ubrania wymagają segregacji przed ponownym przetworzeniem. Przecież taka duża produkcja pojemników szczękowych może być uboczną produkcją dużych zakładów czy stoczni. Przez poszerzenie działalności przedsiębiorstw przemysłowych o takie pojemniki zakłady przemysłowe zwiększą zatrudnienie i będą mogły się rozwijać. Wytwórca WARYŃSKI może produkować skrzynie na samochody wraz z podnośnikami hydraulicznymi do podniesienia i rozładowania pojemnika szczękowego i odstawienie na miejsce. W ten sposób, jeśli ludzie będą pozbywać się śmieci do odpowiednich pojemników, uniknie się segregacji (poza zużytą odzieżą) i przyspieszy możliwość ich zagospodarowania czy przetworzenia.
Ponieważ podnosi się temperatura na ziemi  powodu nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, to czy nie można 1-go dnia w tygodniu ustanowić dniem spacerowicza, rowerzysty bez samochodu? Jeśli nie będzie tego dnia jechał żaden samochód spalinowy to do atmosfery trafi 17% mniej dwutlenku węgla.

 

Musisz płacić wciąż podatki
Chociaż wiesz ze życia masz ostatki. H.F.

Jak dobrze by się w Naszym Kraju działo?
Gdyby chociaż VAT-u płacić się nie musiało. H.F.

Synalek wziął graty na raty,
Udał się po rentę, do starego taty. H.F.


 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 31 z 67