alim.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś419
Wczoraj2033
Miesiąc473378
Wszystkie4095699
przeczytales_powiedz_innym.jpg
WSPANIAŁY POLSKI NARODZIE OBUDŹ SIĘ.


Strona 26 Email

 

Nie jak w blokowisku, gdzie jedna parszywa owca potrafi wciągnąć dziecko w nieczyste sprawy. Nikt nie mówi, że to zaganianie rodziców w kraju za normalnym życiem zatraca opiekę nad dziećmi. Poginęły społeczne ośrodki kultury i sportu. Teraz wszystko kosztuje. Jak można zarabiając śmieszne pieniądze na życie pomóc rozwijać dziecka zainteresowania, czy zagospodarować wolny czas dziecka za pieniądze. Jak to możliwe, że prof. (?) Balcerowicz utrącając 4 zera i narzucając wyimaginowaną inflację pozbawił społeczeństwo pieniędzy i możliwości rozwoju rzemiosła i firm przemysłowych, które wzmacniałyby rozwój kraju. Rozwijała się tylko Warszawa, gdzie firmy budowlane całej Polski miały pracę. Jaka to jest krótkowzroczność profesorów ekonomistów serio traktujących wymyśloną i wyuzdaną inflację. Proszę popatrzeć na ceny podstawowych produktów spożywczych, które były stałe przez 10 lat. Inflacja jest to różnica cen w podstawowym koszyku żywności. Nikt nie brał kredytów z banków na tak wysokie procenty. Społeczeństwu było i jest ciężko żyć z zarobionych pieniędzy, więc nie ma co inwestować w działalność gospodarczą. Rozwinąć się może działalność gospodarcza nie wymagająca nakładów finansowych, jednak kraj potrzebuje zróżnicowanych działań gospodarczych. Jedynie zróżnicowana gospodarka kraju, a najbardziej przemysłowa, jest w stanie dźwignąć kraj.
Dźwignąć kraj można poprzez produkcję eksportową. Jak to możliwe, iż potentat światowy – Japonia trzyma stały kurs jena latami w Anglii. Za 10000 jenów można kupić 45 funtów od 1999 roku, odkąd jestem w Londynie, do obecnej chwili. Produkcje japońskie są widoczne na całym świecie. Nasza złotówka jest wzmacniana przez krajowa komisję pieniężną. Kto ma stałą pensję złotówkową, może odkupić coraz więcej Euro czy dolarów. Dzięki takim pociągnięciom prezesów NBP padają firmy eksportowe, stocznie, którym ciężko jest podnieść ceny wyrobów od ceny już wcześniej ustalonej. Producent polski sprzedaje towar za dolary i euro i musi wymienić na złotówki aby zapłacić pracownikowi pencje + ZUS, kupić materiał, zapłacić podatki. Jest to paranoja. Wsadza się człowieka na bardzo wysokie stanowisko bankowe, który swoimi decyzjami rujnuje kraj i za takie decyzje płaci cały naród, a nie prezes NBP wraz komisją bankową.
Córka ma w Londynie polski sklep spożywczy. Dostawcy podnoszą ceny i rosną ceny żywności w sklepie. Ponieważ Polaków w Londynie jest bardzo dużo, to we wszystkich sklepach spożywczych są regały z polską żywnością, która ciągle drożeje. Co będzie, jeżeli nie tylko Polacy ale i inne narodowości zaczną od nich odchodzić? Wszystko to przez to, że NBP chce zrównać złotówkę z euro i przyspieszyć wprowadzenie euro w Polsce (czy też zabezpieczyć się w euro).


Cos dala mi Ojczyzno, chociaż mnie spłodziłaś
I przez te wszystkie lata matka żeś mi była.
Choć sercem Cię kochałem, Tyś mnie odrzuciła
Ciągle ktoś za Ciebie myśli, obce rady daje
Kierując Twoje myśli, w obce dla nas kraje.
Kto zza oceanu kochać ma cię lepiej?
Jak nie Twoje świętokrzyskie dziecię?
Gdzie każdy powiew wiatru po Twojej umęczonej glebie
Śpiew ptakow, wschód słońca, przypomina Ciebie.
Ty ojczyzno myślami daleka, w oceanie dostatków
Chcesz kąpać mnie o świcie marzeniami i mrzonkami.
A zabijasz mnie skrycie durnymi rządami H,F.

 

 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 26 z 67