798270_79316202s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś2907
Wczoraj2188
Miesiąc16309
Wszystkie4293315
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Strona 51 Email

Pytanie 4  Czy filie obcych banków /zachodnich/ skupujące obca walutę rozliczają się z NBP czy urzędem skarbowym ze skupionej walut za polskie złotówki?

Obce banki widząc rzekę płynącej do kraju obcej waluty potraktowały nasz kraj jak dobrze dojna krowę, przez brak mądrych decyzji i rozwiązań hamujących wywożenie wpływającej do kraju obcej waluty. Gdyby NBP, czy Minister Finansów wprowadzili zakaz sprzedaży obcej waluty w bankach i kantorach bylibyśmy innym krajem, a nie dobrze dojna krowa dla obcego kapitału.

Na postawione pytanie może odpowiedzieć Minister Finansów. Jednak, kto wie jak opodatkowane są obce banki kupujące obca walutę. To są koszty czy zyski? Maja do zapłacenia tylko 32% podatku od zysku, gdzie mieści się kupno waluty w zysku, czy kosztach. Nawet, gdy w zysku to zostawienie sobie 68% czystego zysku w miliardowych obrotach złotówką to daje wysoka kwotę czystego zysku z obrotu naszymi pieniędzmi. Jak to możliwe ze Minister Finansów, Prezes NBP nie wprowadzają chociażby ograniczenia w kupieniu obcej waluty w banku czy kantorze maksymalnie jednorazowo dziennie za 500 czy 1000 zł. Obce banki obracające

Nasza złotówką skupują miliony obcej waluty i wywożą do swoich macierzystych banków. Polacy ślący pieniądze do Kraju myślą o wzmocnieniu własnej rodziny i Kraju, ale takie nie reagowanie rządu na wypływającą walutę świadczy o bezmyślności i braku dbałości o Kraj i Naród. Rząd, Ministrowie składają przysięgę ze dbać będą o Kraj i Naród. Taki wypływ obcej waluty z Kraju świadczy o bezmózgowiu w sferach rządowych, o chciwości i pazerności, aby napchać tylko własne kieszenie.

Kto wsadza na wysokie stołki takich mędrców? Prezydent odbiera od nich przysięgę dbałości o Kraj i Naród. Jak ma to skontrolować skoro nawet jego doradcy ekonomiczni siedzą w korporacji finansowej. Dlaczego brak reakcji Prezydenta, Premiera na otrzymywane listy z podsuwanymi problemami Kraju? Cala czwórka mędrców krajowych tak dba o własne podpory kręgosłupa ze nie jest w stanie ruszyć jakiegoś problemu, aby nie usłyszeć ze się myli. Mylimy się wszyscy dbający o własne życie i egzystencje, za to płacimy. Natomiast rządowcy myląc się swoimi beznadziejnymi pomysłami rozwiązaniami nie płacą nic, płaci za to cały Naród.