alim.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś3301
Wczoraj6128
Miesiąc75252
Wszystkie4713049
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Strona 42 Email

 

Marszałek sejmu  preferuje przegłosowanie ustaw swojej partii, a nie ustaw potrzebnych krajowi. Marszałek czeka na zmiany przepisów, czy nie może ruszyć głową i narzucić posłom czy senatorom opracowanie przepisów prawnych, gospodarczych, administracyjnych, finansowych (nie jest to za skomplikowane), lepiej czekać niech się inni obudzą i zaczną opracowywać nowe przepisy. Kiedy to nastąpi jest bez znaczenia dla marszałka sejmu, senatu, ministrów, posłów, senatorów i całej administracji wojewódzkiej, powiatowej, gminnej, miejskiej.
Nie wiem, jak wielu czytelników te wszystkie moje wyliczenia oceni realnie, odnośnie do potrzeb kraju i narodu. Jednak według mnie, jeśli zaczęto by  realizować te wszystkie poruszone przeze mnie rzeczy, bylibyśmy innym krajem. Jednak do tego potrzebny jest człowiek, który jest w stanie realnie wprowadzać swoje koncepcje i pomysły w dźwiganiu kraju z zapaści. Ponieważ w kraju tak bardzo ważne stanowiska dzierżą prezydent i premier, to czyżby wzajemna współpraca tych dwóch ludzi nie poprawiła sytuacji w naszym kraju?
Wspaniali Polacy budujący USA, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Anglię, Kanadę, jeśli pragniecie pomóc krajowi i założyć firmę w kraju, nie lękajcie się powrotu. Ponieważ wyemigrowaliście jako kwiat intelektu polskiego, pomóżcie krajowi. Załóżcie firmy we własnym kraju, powstrzymując ekspansję firm zachodnich. Macie pomysły, macie możliwości finansowe, postarajcie się uaktywnić kraj konkurując z zachodem. Przecież to wasze nadzieje i możliwości są w stanie rozruszać gospodarkę krajową. Wy jesteście w stanie uwolnić kraj od beznadziei przepisów prawnych, administracyjnych. Wy, podobnie jak ja, przesiąkliście zachodnią kulturą prawną, administracyjną. Wy tak jak ja jesteście w stanie upublicznić własne rozwiązania, pomysły w wydawnictwach przed wyborami i jesteście w stanie z moją prośbą pomóc naszemu wspaniałemu krajowi i wspaniałemu narodowi. Jeśli w miejscu, z którego się wywodzicie w kraju rozpowszechnicie tak jak ja swoje pomysły i rozwiązania, otworzycie drzwi kraju dla ludzi pragnących powrócić i żyć godnie i dobrze we własnym kraju.
Wy, Polacy żyjący za granicami kraju, jesteście w stanie przenieść na tereny Waszego kraju wszystkie dobre rozwiązania sądowe, gospodarcze z kraju, w którym przebywacie, na wasze rodzinne ziemie. Jeśli Wy wejdziecie do sejmu, senatu, jesteście w stanie swoimi nieskalanymi polityką, a tylko gospodarczo poruszonymi umysłami zmienić sejm, senat i kraj. Wy wybiegając swoimi umysłami poza obszar Waszego kraju jesteście w stanie poprawić kraj i naród. Wyciągnąć go z pozostałości po PZPR i socjalizmie.
Posłowie rzucają słowami, za które nie są w stanie być rozliczeni. Uchwalane przez nich paragrafy, ustawy, przepisy, zagęszczają i zaciemniają obszar przepisów i ustaw otwierając furtki. Wy możecie to ukrócić. Dlatego apeluję do Was, pomóżcie Waszemu krajowi i Waszemu narodowi.
Rozwiązując sudoku są łatwe, średnie, trudne, piekielnie trudne – rozwiązanie jedno. W sprawach krajowych rozwiązań wiele, wybór najgorszy.

 


Tyś polakiem, Ty wybierasz, niech cię rząd nie poniewiera,
Bo jak kiepsko wybierzemy, w podłym kraju żyć będziemy. H.F.

Kosi – Kosi – Kosi łapki, dziś podnosi rząd podatki
Tu akcyza a tu VAT gówno rząd ten dzisiaj wart, H.F.

Marzyłem o dobrobycie, o wolności,
Dziś głodując liczę kości
No i marzyc nie przestane
Az wygonie Was Wy dranie. H.F.