alim0670.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś2239
Wczoraj14051
Miesiąc22137
Wszystkie1237134
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Strona 12 Email

 

Gdyby zadziałano według prezydenta Wałęsy i każdemu obywatelowi dano zamiast mówionych 500 zł, a po 1000 dolarów i utrzymano by normalne oprocentowanie kredytów, bylibyśmy według prezydenta Wałęsy Japonią, a nie w chwili obecnej Albanią. Minister finansów w 1992 roku uruchomił Bank Rozwoju Ekonomicznego. BRE udzielał tylko kredytów o 50 % tańszych od kredytów w bankach prowadzących konta oszczędnościowe. Wszystkie PGR-y, SKR-y, huty stali, fabryki, zakłady przemysłowe, padają nie pchając się w tak wysoko oprocentowane kredyty. Kredyty zaciągają szpitale i zadłużają się przede wszystkim odsetkami od odsetek naliczanych latami. Kogo to obchodziło i obchodzi. Banki muszą dopisywać do kont oszczędnościowych naliczane odsetki i wypłacać z naliczonymi odsetkami. Przez taki proceder wyzbywają się całkowicie kapitału własnego. Aby móc uzupełnić klientom oszczędności zostają sprzedane. Powiedzmy bank został sprzedany za 5 miliardów dolarów (aby było drogo). I oto proszę, zagraniczny kupiec banku polskiego już po dwóch miesiącach orientuje się o stałym kursie dolara od 1992 roku i widząc oprocentowanie kont oszczędnościowych ponad 30%, wwozi następne 5 miliardów dolarów, wymienia na złotówki, wpłaca na złotówkowe konto oszczędnościowe we własnym banku. Po trzech latach odkupuje 10 miliardów dolarów i ma zwrot inwestycji jak i wysokie koszty bankowe. Kto za to odpowiada – Prezes NBP czy Minister Finansów? Nikt. Kto za to płaci? Cały naród włącznie z Tobą, Czytelniku.
Spójrz Czytelniku na powiązania. Prezes BRE zarabiający 2 miliony złotych miesięcznie w 2006 roku rezygnuje z prezesowania w banku i przechodzi do grupy ITI. Ile zarabia, lub jaki jest jego wkład. Dzięki powstaniu telewizji TVN, Polsat, to zainwestowane pieniądze nie wywiały z kraju i zostały dobrze zainwestowane w telewizję. Chwała tym dwom stacjom za to, że pomnażając pieniądze w kraju, uruchomili dwie dobre stacje dające zatrudnienie i dobre programy. Za pomnażane złotówki kupili dolary, za które kupili sprzęt stacji telewizyjnej. Ganię panów ekonomistów, iż w tak durny sposób dopuścili do tego, iż ich kraj legł w gruzach. Poseł Lepper od dawna mówił – Balcerowicz musi odejść, gdzie dociekliwość dziennikarzy, redaktorów telewizyjnych, profesorów ekonomistów. Prosty rolnik o tym mówił, nie docierało to do nikogo.
Jak to możliwe, iż Prezydent chwali się otrzymaną od szwagra posiadłością wartą jeden milion dolarów, ponieważ nie słyszałem o podobnej hojności szwagra. Więc zacząłem myśleć, iż szwagier przekazał swoje oszczędności, aby zostały pomnożone,   za oddane pomnożone oszczędności sprezentował posiadłość. W szarej normalnej rodzinie tak. Natomiast Prezydent wykorzystujący swoje stanowisko i ciebie narodzie za oddane na niego głosy – nie.Balcerowicz  musi odejść wszyscy o tym już wiedzieli
Ale mu to prosto w oczy nic powiedzieć nie umieli
On się poczuł duży wielki
Ponabijał nas w butelki. H.F.