953807_67281818s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś2934
Wczoraj2188
Miesiąc16336
Wszystkie4293342
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Strona 55 Email

Pytanie 8 - Jak to możliwe ze Premier z naszych podatków, chce płacić pensje za przestoje produkcyjne?

Tych pytań Czytelniku jest jeszcze sporo. Kto tak patrzy na Ojczyznę i Naród jak ja? Dziennikarzom, redaktorom TV. Brak koncepcji /czy możliwości/ korzystania z takich podpowiedzi. A Kraj jest w coraz większym bagnie. Plajtują LAPY. Na wcześniejszych stronach ruszyłem temat promów kolejowych, przewożących Tiry. Do rządu i ministra to nie dociera, lepiej Lapy zrujnować niż rozwijać. Obłęd!

Rząd chce płacić za przestoje produkcyjne. A może prościej płacić za wyprodukowane wyroby, które może na raty czy bez pieniędzy rozdać biednym i potrzebującym takich wyrobów. Rodzinom wielodzietnym, sierocińcom, szkołom.

Budujemy autostrady Waryński stoi, bo nie ma odbiorców na maszyny budowlane. Firmy, które budują autostrady kupują koparki szwedzkie, japońskie. Może wydać zakaz sprowadzania sprzętu budowlanego. Niech będzie w sprzedaży tylko Waryński. Płacić za przestoje produkcyjne tak jak jest w ministerstwach, NBP jest gruba przesada. W NBP jest około 15-tu prezesów wraz z sekretarkami. Za co im płacimy z naszych podatków, może tylko za pilnowanie biurka, komputera i błądzeniu po grach internetowych. Tak się traktuje fachowość i pracowitość u nas w Kraju. Sfer Rządowych. Co na to maja powiedzieć szarzy obywatele naszego kraju, którym bieda zagląda w oczy? Mamy 16 wojewodów, kto słyszał o ich spotkaniach z naczelnikami powiatów, kto słyszał o spotkaniach naczelników powiatów z wójtami. Jakie dyrektywy dostają wojewodowie od rządu, gospodarcze, społeczne, sportowe, harcerskie?

Gdyby mędrcy rządowi wydawali dyrektywy wojewodom i egzekwowaliby od nich poruszanie tematów i ich rozwiązywanie byłaby większa aktywność sportowa, harcerska szkól. Byłoby więcej imprez gminnych powiatowych wojewódzkich i krajowych, choćby tylko sportowych, artystycznych szkól. Rząd skupia ministerstwa szkolnictwa, kultury, sportu gdzie widać sportowe mistrzostwa gminy, powiatu, województwa, kraju,szkol. Może i są, ale brak rzetelnej informacji medialnej. Taka informacja zachęciłaby młodzież do uprawiania sportu i do uczestnictwa w zawodach międzyszkolnych.