953807_67281818s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś216
Wczoraj237
Miesiąc3368
Wszystkie344429
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Książka


Strona 62 Email

Pytanie 15 - Na czym polega biznes rodzinny? Czy Kraj i Naród to jedna rodzina?

Biznes rodzinny polega na tym ze pieniądze zostają w rodzinie. Obojętne czy syn pracuje u ojca, czy ojciec pracuje u syna i za jakie pieniądze /oprócz dobrej pracy/ cale pieniądze zostają w rodzinie. Polacy budujący autostrady chcą ściągnąć do pomocy chińczyków a bezrobocie w kraju rośnie. Łatwiej dać zakwaterowanie chińczykom niż polakom.

Chińczyk będzie pracował za mniejsze pieniądze, tylko, jakie pieniądze zostają właścicielom firmy zatrudniających chińczyków, czyżby chcieli się nachapać na jednej robocie.

To, co juz wcześniej pisałem, słowa Jana Pawła II - Polska to jest mój dom! Jeśli tak będziemy dbać wszyscy o nasza ojczyznę skończy się udręka krajowa. A zacznie się nasz kraj realnie rozwijać i pięknieć. Szwajcaria stawia na dobro w swoim kraju. Nie słyszę, aby szwajcarzy masowo opuszczali własny kraj. Wiec jak w kraju jest dobrze wszystkim jest dobrze.

Nasi biznesmeni nie liczą się z krajem. Chcą się tylko na jednej pracy nachapać, tak się nie da. Jeśli doprowadzi się, że w kraju będzie dobrze, wszyscy będziemy mieli dobrze. Wiec szanujmy i się uczmy biznesów rodzinnych.

 
Strona 61 Email

Pytanie 14 - Z kim nowi parlamentarzyści unijni uzgadniają rozwiązania unijne z rządem, czy tylko z klubami partyjnymi?


Zadaje to pytanie, ponieważ z poprzedniej kadencji europarlamentarzystów telewizja nie podawała tak prowadzonych rozmów. Czyżby sami parlamentarzyści unijni decydowali, co dla kraju jest dobre a co źle. Czy tylko partia, z której się wywodzą narzuca rozwiązania partyjne a nie krajowe?

Wiec może niech przynajmniej raz w miesiącu rząd, Prezydent spotka się z unijnymi naszymi delegatami podsuwając im rozwiązania krajowe, które mogą przeforsować w debatach unijnych. Chyba że rząd kontaktuje się z jednostkami. Wiec, po co w unii 50 polskich parlamentarzystów może wystarczyłoby z każdego kraju po sześciu, czy dziesięciu. Nieprzejadany byłby tak budżet unijny.

 
Strona 60 Email

Pytanie 13 - Co się będzie działo, jeśli Unia zmniejszy dofinansowywanie polski, a z naszych wpłat do Unii na dofinansowywanie rolnictwa przemysłu, rozwoju będziemy otrzymywali mniej pieniędzy niż pieniędzy przekazywanych Unii? Jak to rozwiązuje plan 20 letni?


Jak widzisz czytelniku perspektywy wieloletnie mamy nie ciekawe? Rządu to nie interesuje. Maja kadencje czteroletnia, nikt ich rozliczyć nie może z planów perspektywicznych, bo ich nie ma. Chcą funkcjonować przez cztery lata nieważne jak. Czas minie a my ponownie będziemy płacić za ich błędy, niewiedze, opieszałość. Rząd chce wyzbyć się jeszcze państwowego przemysłu, aby mieć go z głowy.

Sprzedano stocznie w Gdyni za 160 milionów złotych. Stocznia ta zajmuje ponad 100 hektarów miejskich gruntów, tj. sprzedano po 1 600 000 zł za hektar. Gdzie jeszcze sprzęt, hale, dźwigi, nadbrzeża? Pracowało tam około 3000 pracowników, jeśli rząd wypłaci im po 60000 odprawy tj. 180 mln. zł. Wiec się pytam czy nie lepiej było sprzedać np mnie za przysłowiową złotówkę i obejrzeć jak odżyje stocznia. Nie najlepiej minister Grad wyprzedaje stocznie za bezcen. Kto w tym maczał paluchy? Najprościej jest sprzedać i żyć bezproblemowo naszym ekipom rządzącym. Chcą się wyzbyć wszystkiego w obce ręce nie patrząc, że zagraniczny przedsiębiorca zamknie na pięć, dziesięć lat stocznie a potem rozbierze i sprzeda tereny robiąc na tym dobra kasę. Do nikogo w rządzie nie dociera ze jestesmy za biednym krajem i społeczeństwem, aby budować przemysł od zera. Nikt z tych mędrców krajowych nie widzi ze potrzebna krajowi jest bardzo dobra gospodarka przemysłowa, a nie sprowadzanie wszystkiego z rozwiniętych państw. Ci, co sie juz nachapali moga spokojnie zyc bez inwestycji i pracy. Pieniądze na nich pracują. Co na to może powiedzieć robotnik?

Dług zagraniczny nam rośnie chociażby same odsetki w tym roku 52 miliardy zł.Nawet tych odsetek nie spłacimy, bo dobieramy nowe pożyczki. Czym spłacimy dług, gdy będziemy mieli euro, bez możliwości dodrukowania? Panie Boże pomóż mojej ojczyźnie.

 
Strona 59 Email

Pytanie 12 - Kto jest materialnie odpowiedzialny za rozdysponowanie i zagospodarowywanie unijnych pieniędzy, kto to rozlicza?


Oglądając w telewizji rządowych właścicieli ziemi, którzy obsadzając kupiona ziemie rolna sadzonkami, nic kolo tego nie robiąc, jak i oto nie dbając. Biorą z tego tytułu dopłaty, co będzie, jeśli unijne komisje zaczną sprawdzać wydatkowanie unijnych pieniędzy na utopijne interesy i zaczną od państwa żądać zwrotu poniesionych nakładów.

Tak wygląda uczciwość naszych ludzi na wysokich stołkach. Unia nie zarzuci złego gospodarowania jej pieniędzmi rolnikowi, który dofinansowuje nimi swoje gospodarstwo. Jeżeli zobaczy 100 lub więcej hektarów zasadzonych drzew owocowych, na które dala dotacje, tylko ze zjedzonych przez sarny, zające to, kto za taka opiekę nad sadzonkami zapłaci. Oczywiście jak zwykle - szary obywatel, a nie właściciel czy urzędnik.

 
Strona 58 Email

Pytanie 11 -  Dlaczego biorąc kredyt w dowolnym banku najpierw liczone jest stale 4% dopiero później procentowa prowizja banku?


Zadaje to pytanie, ponieważ rozmawiając w banku o kredycie na kupno gospodarstwa rolnego zostałem poinformowany ze banku oprocentowanie kredytu jest 1,9%, a cały kredyt miał być oprocentowany na 6,9%. Ponieważ później słyszałem stale 6% a obecnie NBP zjechał na 4%, to czyżby te pieniądze z kredytów utrzymywały NBP, czy tez zaopatrywały budżet państwa.

Jest to nabijanie w butelkę ciężko pracujących polaków. Takie podniesienie poprzeczki kredytowej osłabia chęć ludzi do otworzenia własnego zakładu, bo dosyć ze kredyt zaciąga się na lata to podniesiona stopa procentowa kredytu zniechęca ludzi do zaciągania kredytu.

Jeśli ten procent służy do ustabilizowania kont oszczędnościowych to i tak jest to niewypał, bo tym, co maja dużą kasę i nie chce im się nic robić mogą żyć z oszczędności nie z pracy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 14