953807_67281818s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś21
Wczoraj89
Miesiąc1402
Wszystkie317576
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Książka


Strona 52 Email

Pytanie 5 - Jak to możliwe ze NBP nie reaguje na podnoszenie stóp procentowych kont oszczędnościowych w sprywatyzowanych bankach?

Jak widzisz Czytelniku to proste pytanie pokazuje bezmózgowie, chciwość i pazerność Prezesa NBP, Komisji Bankowej. Przecież podniesienie stóp procentowych kont oszczędnościowych jest po to, aby jak najwięcej osób zakładało w ich bankach konta oszczędnościowe złotówkowe. Oni za nasze złotówki odkupią walutę, którą będą mogli sprzedać po osłabieniu złotówki i uzupełnić ludziom konta oszczędnościowe. Po jakich szkołach bankowych są decydenci bankowi pozwalający na takie rujnowanie własnej ojczyzny przez obcy kapitał. Gdyby tylko wprowadzili że dziennie można w banku czy kantorze nawet bankom odkupić za 500 czy 1000 zł. Nie byłoby opcji.

Kto w rządzie myśli o kontrolowaniu skupionej waluty przez banki czy kantory? Urząd skarbowy kontroluje każdego obywatela plącącego podatki. Czy także kontrolują obce banki? Bankom zależało na wzmocnieniu złotówki, aby móc odkupić jak najwięcej waluty. W sklepach, taniały arykuły zagraniczne samochody, sprzęt radiowo-telewizyjny, towary importowane. Padają polskie firmy eksportowe mające wieloletnie kontrakty na ustalony koszt wyrobu, nie złotówkowy tylko euro, czy dolar. Nie mogą podnieś ceny, bo jest ustalona na lata.

Rząd taką tolerancją pociągnięć bankowych rujnuje własny przemysł i jest to normalne /tylko bezmózgowie/. Brak reakcji na takie pociągnięcia, przez rząd i ministrów rujnuje Kraj. Aby ustabilizować złotówkę rząd wyrzucił na rynek euro z pieniędzy zabezpieczeniowych leżących latami na półce. Czy one zabezpieczają półkę? Dług rośnie. Rozwiązań oszczędnościowych brak a pieniądze leża na półce. Obłęd! Kto odpowiada materialnie za takie bezmózgowie: Premier, Minister Finansów czy Prezes NBP? NIKT? Kto za to płaci - cały Naród włącznie z Tobą czytelniku.

 
Strona 51 Email

Pytanie 4  Czy filie obcych banków /zachodnich/ skupujące obca walutę rozliczają się z NBP czy urzędem skarbowym ze skupionej walut za polskie złotówki?

Obce banki widząc rzekę płynącej do kraju obcej waluty potraktowały nasz kraj jak dobrze dojna krowę, przez brak mądrych decyzji i rozwiązań hamujących wywożenie wpływającej do kraju obcej waluty. Gdyby NBP, czy Minister Finansów wprowadzili zakaz sprzedaży obcej waluty w bankach i kantorach bylibyśmy innym krajem, a nie dobrze dojna krowa dla obcego kapitału.

Na postawione pytanie może odpowiedzieć Minister Finansów. Jednak, kto wie jak opodatkowane są obce banki kupujące obca walutę. To są koszty czy zyski? Maja do zapłacenia tylko 32% podatku od zysku, gdzie mieści się kupno waluty w zysku, czy kosztach. Nawet, gdy w zysku to zostawienie sobie 68% czystego zysku w miliardowych obrotach złotówką to daje wysoka kwotę czystego zysku z obrotu naszymi pieniędzmi. Jak to możliwe ze Minister Finansów, Prezes NBP nie wprowadzają chociażby ograniczenia w kupieniu obcej waluty w banku czy kantorze maksymalnie jednorazowo dziennie za 500 czy 1000 zł. Obce banki obracające

Nasza złotówką skupują miliony obcej waluty i wywożą do swoich macierzystych banków. Polacy ślący pieniądze do Kraju myślą o wzmocnieniu własnej rodziny i Kraju, ale takie nie reagowanie rządu na wypływającą walutę świadczy o bezmyślności i braku dbałości o Kraj i Naród. Rząd, Ministrowie składają przysięgę ze dbać będą o Kraj i Naród. Taki wypływ obcej waluty z Kraju świadczy o bezmózgowiu w sferach rządowych, o chciwości i pazerności, aby napchać tylko własne kieszenie.

Kto wsadza na wysokie stołki takich mędrców? Prezydent odbiera od nich przysięgę dbałości o Kraj i Naród. Jak ma to skontrolować skoro nawet jego doradcy ekonomiczni siedzą w korporacji finansowej. Dlaczego brak reakcji Prezydenta, Premiera na otrzymywane listy z podsuwanymi problemami Kraju? Cala czwórka mędrców krajowych tak dba o własne podpory kręgosłupa ze nie jest w stanie ruszyć jakiegoś problemu, aby nie usłyszeć ze się myli. Mylimy się wszyscy dbający o własne życie i egzystencje, za to płacimy. Natomiast rządowcy myląc się swoimi beznadziejnymi pomysłami rozwiązaniami nie płacą nic, płaci za to cały Naród.

 

  

 
Strona 50 Email

Pytanie 3  Jakie korzyści ma NBP, czy Kraj i Naród z nie rozwiazywania opcji? Czyżby nasza OJCZYZNA była dobrze dojna krowa?


NBP, Kraj i Naród maja same straty z wyuzdanych opcji. Gdyby NBP wraz z Ministrem Finansów wprowadzili zakaz sprzedaży kupionej waluty przez banki i kantory. Nie byłoby opcji.
Filie zachodnich banków muszące się rozliczyć z kupionej waluty z NBP i urzędem skarbowym nie miały by możliwości spekulowania i grania polską złotówką. Nie podnosiłyby stóp procentowych na kontach oszczędnościowych I za nasze złotówki nie wzmacniałyby złotówkę, aby móc odkupić jak najwięcej obcej waluty. Przez takie wyuzdanie opcji jak i nieumiejętność rozsądnego myślenia doprowadziło zachodnie banki do znalezienia sobie DOBRZE DOJNEJ KROWY.

Prawdopodobnie dotyczy to również nowych wschodnich /wolnych od komuny/ państw. Ktos powie ze przedsiębiorcy musza kupić walutę na sprzęt zagraniczny samochody, materiały i inne potrzebne im rzeczy. Filie NBP, czy jeszcze polskie banki /tylko/ mogłyby im sprzedać potrzebna waluta w potrzebnej ilości. Indywidualny kupiec może kupić 500-1000 dol. Dziennie. Nie mogą kupować filie obcych banków, maja obracać tylko złotówkami. Tak powinna wyglądać gospodarka polską złotówką. Dołóż do tego Czytelniku własną koncepcje naprawy kraju i to pomoże naszej Ojczyźnie dźwigać się z bagna.

 

  

 
Strona 49 Email

Pytanie 2 Jaką walutą szybciej spłacimy dług zagraniczny, złotówką czy euro?

Mamy ponad 600 miliardów długu zagranicznego /czyżby tylko/ mamy 52 miliardy złotych do zapłacenia w tym roku odsetek.
Rząd ustalił 18.5 Miliarda deficytu w budżecie i aby załatać dziurę. W obecnej chwili rozważa dobranie pożyczki i zalatanie dziury budżetowej. Moje odpowiedzi Czytelniku są uszczypliwymi moimi domysłami. W zachodnim komercyjnym banku rząd zaciąga pożyczkę 18,5 miliarda złotych. Dociera do NBP paleta z nowo wydrukowanymi walorami zagranicznymi, NBP dodrukowuje równowartość złotówkową palety. Pożyczoną paletę lokuje w skarbcu gdzie waluta czeka aż rząd zbierze pieniądze, wykupi walory i wykorzysta na własne potrzeby. Zakładając ze paleta cierpliwie w skarbcu czeka na wykup to ile trzeba NBP płacić za przechowanie, /bo ta paleta jest zabezpieczeniem złotówki/. Lub inna wersja rząd zabiera paletę i spłaca dług zagraniczny., nam zostają złotówki i 6 % odsetek kredytowych.

Jeśli założymy ze pieniądze wydrukowana równowartość złotówkowa idą na pensje polityków, zamówienia rządowe. To, po co nam wydrukowane walory zachodniego banku komercyjnego, gdzie, aby je wydać trzeba wydrukować równowartość złotówkową i wydać złotówki, co się dzieje z walorami, może od razu wracają jako splata tego długu. i bardzo dobrze zostaje nam tylko ni stad ni zowąd do spłacenia 6% odsetek. Ponieważ bardzo dużo polaków pracuje za granicami i ślą pieniądze do kraju na utrzymanie rodzin, domu to gdzie one trafiają. Ponieważ rozważam teraz, czym szybciej spłacimy dług zagraniczny, to możemy dodrukować złotówki. Nikt nie pozwoli dodrukować EURO.

 

  

 
Strona 48 Email

Teraz Czytelniku, choć Ty masz inne pytania i być może inne odpowiedzi na moje pytania. Czytając uaktywnij swoje szare komórki i uaktywnij się w ochronie Ojczyzny.

Odpowiedz na pierwsze pytanie – To, co Ci teraz napisze czytelniku, jest tylko moim przemyśleniem nad naprawą bytu Kraju i życia polskiego narodu. W nazwie NARODOWY bank polski widać ze jest to Nasz bank, mający w nazwie dbałość o Kraj i złotówkę. Złotówka nas utrzymuje, na która my musimy pracować. Utrzymujemy z tej złotówki również Nasz Kraj.. Polska Czytelniku jest DOMEM wszystkich polaków, są to słowa naszego wieszcza duchowego Jana Pawła II: Polska to jest mój DOM!! To jest prawda Czytelniku, jednak nie dociera do tych czterech mędrców, zajmujących najwyższe stołki w Naszym Kraju. Ponieważ PZPR później SLD ustanowiła niezależność NBP od władzy, to nieudaczni wcześniejsi prezesi z obecnym włącznie bez odrobiny patriotyzmu, uczciwości pchali i pchają Kraj w bagno, a naród w nędze. Prezes NBP jak i Komisja Bankowa swoja fachowa wiedza i profesjonalizmem, wyniesiona ze studiów, wiedza jak dbać o własne kieszenie i portfele zapominając o patriotyzmie, Kraju i Narodzie. Mimo ze pensje maja z naszych podatków. Nie istnieje u nich patriotyzm, uczciwa dbałość o złotówkę jak i finansowa sytuacje Kraju związana ze złotówką.

Pytaniem od dawna nurtującym mnie bardzo związanym z NARODOWYM bankiem polskim jest postawienie Sobie i Tobie Czytelniku pytania: Dlaczego Komisji Bankowej nie tworzą Prezydent z własnym doradca finansowym, Premier z własnym doradca finansowym, Minister Finansów z doradca i Prezes NBP z doradca? Sześć głów związanych z potrzebami finansowymi Kraju, dwie głowy od możliwości NBP. Osiem głów z różnymi koncepcjami. Faktem jest ze Premier ma najwięcej obowiązków na głowie z zarządzaniem całym państwem i ministerstwami. Jednak gdyby posunięcia NBP kontrolowałyby jeszcze wyżej wymienione osoby, widzące zagrożenia dla Kraju związane z plajtowaniem osób grających na giełdzie papierów wartościowych, byłby inny obraz Kraju. Prezydent, Premier, Minister Finansów znają potrzeby całego Kraju, jak i do nich docierają niebezpieczeństwa grożące krajowi w związku z zaistniałą sytuacją na świecie. Prezes NBP wraz z Komisja Bankowa poruszają się tylko dla nich wygodnymi ścieżkami, wyniesionymi ze studiów, jak i przepisami bankowymi nie licząc się z patriotyzmem i uczciwością.

Myślałem ze na wysoki stołek wsadza się uczciwego i myślącego o Kraju człowieka, który cierpliwie wysłuchuje bankowców, którzy widza nieprawidłowości w przepisach bankowych jak i aktualnej sytuacji w Kraju. Niestety -ryba psuje się od głowy- i to samo dzieje się z nasza OJCZYZNA, żaden z czterech mędrców nie kontaktuje się i nie rozmawia z ludźmi, którzy całkiem inaczej widzą możliwość naprawy Kraju. Cala czwórka mędrców składa przysięgę o dbałość o Kraj i Naród. Szybko przyklejają się do stołków i zapominają o ochronie Kraju i Narodu. Dbają o dobro własne i partii, z której się wywodzą/PO w szczególności/. Nie ma prawa bytu Komisja Bankowa, decydująca o naszej złotówce, są to chciwi i pazerni ludzie zakuci w swoje paragrafy bankowe bez patriotyzmu i uczciwości. To Prezes wraz z Komisja Bankowa doprowadzili do opcji. Parlamentarzyści składają wniosek o rozwiązaniu opcji inni się nie zgadzają, gdzie u nich patriotyzm i uczciwość zawodowa. Czy trudno, aby Ci czterej mędrcy wraz z własnymi doradcami tworzyli grupę decydującą o złotówce?

 

  

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 14