1094002_18187893s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś21
Wczoraj89
Miesiąc1402
Wszystkie317576
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Książka


Strona 53

Pytanie 6 - Jak to możliwe, ze NBP nie reaguje i zgadza się na udzielanie w Kraju kredytów obca waluta?


Czytelniku, Banki zachodnie wykorzystują naiwność kredytobiorcy i w okresie wzmocnienia złotówki uruchamiają kredyty walutowe, aby utrzymać wzmocniona złotówkę przez okres, na jaki został zaciągnięty kredyt. Zgadzając się na takie kredyty rząd, czy NBP zgadzają się na rujnowanie społeczeństwa. Może niech rząd i NBP z własnych pieniędzy /pensji/ pomoże tym, co wzięli kredyt zagraniczny. Prezes wraz z cala komisja bankowa wiedzieli, jakie są zagrożenia związane z kredytem walutowym /to nie lata po 1992 roku/. Zgadzanie się na udzielanie takich kredytów przez obce banki rujnuje polaków.

Teraz rząd chce im pomóc i z naszych podatków chce im częściowo spłacać. Może prościej, niech banki zgadzają się na spłaty częściowe w miarę możliwości tych kredytobiorców, niech i one za to płacą, a nie tylko kredytobiorca.

Pisze Czytelniku o takich prostych rzeczach wiec gdzie są te nasze rządowe mózgi przysięgające dbałość o Kraj, Naród i złotówkę.

 
Strona 52 Email

Pytanie 5 - Jak to możliwe ze NBP nie reaguje na podnoszenie stóp procentowych kont oszczędnościowych w sprywatyzowanych bankach?

Jak widzisz Czytelniku to proste pytanie pokazuje bezmózgowie, chciwość i pazerność Prezesa NBP, Komisji Bankowej. Przecież podniesienie stóp procentowych kont oszczędnościowych jest po to, aby jak najwięcej osób zakładało w ich bankach konta oszczędnościowe złotówkowe. Oni za nasze złotówki odkupią walutę, którą będą mogli sprzedać po osłabieniu złotówki i uzupełnić ludziom konta oszczędnościowe. Po jakich szkołach bankowych są decydenci bankowi pozwalający na takie rujnowanie własnej ojczyzny przez obcy kapitał. Gdyby tylko wprowadzili że dziennie można w banku czy kantorze nawet bankom odkupić za 500 czy 1000 zł. Nie byłoby opcji.

Kto w rządzie myśli o kontrolowaniu skupionej waluty przez banki czy kantory? Urząd skarbowy kontroluje każdego obywatela plącącego podatki. Czy także kontrolują obce banki? Bankom zależało na wzmocnieniu złotówki, aby móc odkupić jak najwięcej waluty. W sklepach, taniały arykuły zagraniczne samochody, sprzęt radiowo-telewizyjny, towary importowane. Padają polskie firmy eksportowe mające wieloletnie kontrakty na ustalony koszt wyrobu, nie złotówkowy tylko euro, czy dolar. Nie mogą podnieś ceny, bo jest ustalona na lata.

Rząd taką tolerancją pociągnięć bankowych rujnuje własny przemysł i jest to normalne /tylko bezmózgowie/. Brak reakcji na takie pociągnięcia, przez rząd i ministrów rujnuje Kraj. Aby ustabilizować złotówkę rząd wyrzucił na rynek euro z pieniędzy zabezpieczeniowych leżących latami na półce. Czy one zabezpieczają półkę? Dług rośnie. Rozwiązań oszczędnościowych brak a pieniądze leża na półce. Obłęd! Kto odpowiada materialnie za takie bezmózgowie: Premier, Minister Finansów czy Prezes NBP? NIKT? Kto za to płaci - cały Naród włącznie z Tobą czytelniku.

 
Strona 51 Email

Pytanie 4  Czy filie obcych banków /zachodnich/ skupujące obca walutę rozliczają się z NBP czy urzędem skarbowym ze skupionej walut za polskie złotówki?

Obce banki widząc rzekę płynącej do kraju obcej waluty potraktowały nasz kraj jak dobrze dojna krowę, przez brak mądrych decyzji i rozwiązań hamujących wywożenie wpływającej do kraju obcej waluty. Gdyby NBP, czy Minister Finansów wprowadzili zakaz sprzedaży obcej waluty w bankach i kantorach bylibyśmy innym krajem, a nie dobrze dojna krowa dla obcego kapitału.

Na postawione pytanie może odpowiedzieć Minister Finansów. Jednak, kto wie jak opodatkowane są obce banki kupujące obca walutę. To są koszty czy zyski? Maja do zapłacenia tylko 32% podatku od zysku, gdzie mieści się kupno waluty w zysku, czy kosztach. Nawet, gdy w zysku to zostawienie sobie 68% czystego zysku w miliardowych obrotach złotówką to daje wysoka kwotę czystego zysku z obrotu naszymi pieniędzmi. Jak to możliwe ze Minister Finansów, Prezes NBP nie wprowadzają chociażby ograniczenia w kupieniu obcej waluty w banku czy kantorze maksymalnie jednorazowo dziennie za 500 czy 1000 zł. Obce banki obracające

Nasza złotówką skupują miliony obcej waluty i wywożą do swoich macierzystych banków. Polacy ślący pieniądze do Kraju myślą o wzmocnieniu własnej rodziny i Kraju, ale takie nie reagowanie rządu na wypływającą walutę świadczy o bezmyślności i braku dbałości o Kraj i Naród. Rząd, Ministrowie składają przysięgę ze dbać będą o Kraj i Naród. Taki wypływ obcej waluty z Kraju świadczy o bezmózgowiu w sferach rządowych, o chciwości i pazerności, aby napchać tylko własne kieszenie.

Kto wsadza na wysokie stołki takich mędrców? Prezydent odbiera od nich przysięgę dbałości o Kraj i Naród. Jak ma to skontrolować skoro nawet jego doradcy ekonomiczni siedzą w korporacji finansowej. Dlaczego brak reakcji Prezydenta, Premiera na otrzymywane listy z podsuwanymi problemami Kraju? Cala czwórka mędrców krajowych tak dba o własne podpory kręgosłupa ze nie jest w stanie ruszyć jakiegoś problemu, aby nie usłyszeć ze się myli. Mylimy się wszyscy dbający o własne życie i egzystencje, za to płacimy. Natomiast rządowcy myląc się swoimi beznadziejnymi pomysłami rozwiązaniami nie płacą nic, płaci za to cały Naród.

 

  

 
Strona 50 Email

Pytanie 3  Jakie korzyści ma NBP, czy Kraj i Naród z nie rozwiazywania opcji? Czyżby nasza OJCZYZNA była dobrze dojna krowa?


NBP, Kraj i Naród maja same straty z wyuzdanych opcji. Gdyby NBP wraz z Ministrem Finansów wprowadzili zakaz sprzedaży kupionej waluty przez banki i kantory. Nie byłoby opcji.
Filie zachodnich banków muszące się rozliczyć z kupionej waluty z NBP i urzędem skarbowym nie miały by możliwości spekulowania i grania polską złotówką. Nie podnosiłyby stóp procentowych na kontach oszczędnościowych I za nasze złotówki nie wzmacniałyby złotówkę, aby móc odkupić jak najwięcej obcej waluty. Przez takie wyuzdanie opcji jak i nieumiejętność rozsądnego myślenia doprowadziło zachodnie banki do znalezienia sobie DOBRZE DOJNEJ KROWY.

Prawdopodobnie dotyczy to również nowych wschodnich /wolnych od komuny/ państw. Ktos powie ze przedsiębiorcy musza kupić walutę na sprzęt zagraniczny samochody, materiały i inne potrzebne im rzeczy. Filie NBP, czy jeszcze polskie banki /tylko/ mogłyby im sprzedać potrzebna waluta w potrzebnej ilości. Indywidualny kupiec może kupić 500-1000 dol. Dziennie. Nie mogą kupować filie obcych banków, maja obracać tylko złotówkami. Tak powinna wyglądać gospodarka polską złotówką. Dołóż do tego Czytelniku własną koncepcje naprawy kraju i to pomoże naszej Ojczyźnie dźwigać się z bagna.

 

  

 
Strona 49 Email

Pytanie 2 Jaką walutą szybciej spłacimy dług zagraniczny, złotówką czy euro?

Mamy ponad 600 miliardów długu zagranicznego /czyżby tylko/ mamy 52 miliardy złotych do zapłacenia w tym roku odsetek.
Rząd ustalił 18.5 Miliarda deficytu w budżecie i aby załatać dziurę. W obecnej chwili rozważa dobranie pożyczki i zalatanie dziury budżetowej. Moje odpowiedzi Czytelniku są uszczypliwymi moimi domysłami. W zachodnim komercyjnym banku rząd zaciąga pożyczkę 18,5 miliarda złotych. Dociera do NBP paleta z nowo wydrukowanymi walorami zagranicznymi, NBP dodrukowuje równowartość złotówkową palety. Pożyczoną paletę lokuje w skarbcu gdzie waluta czeka aż rząd zbierze pieniądze, wykupi walory i wykorzysta na własne potrzeby. Zakładając ze paleta cierpliwie w skarbcu czeka na wykup to ile trzeba NBP płacić za przechowanie, /bo ta paleta jest zabezpieczeniem złotówki/. Lub inna wersja rząd zabiera paletę i spłaca dług zagraniczny., nam zostają złotówki i 6 % odsetek kredytowych.

Jeśli założymy ze pieniądze wydrukowana równowartość złotówkowa idą na pensje polityków, zamówienia rządowe. To, po co nam wydrukowane walory zachodniego banku komercyjnego, gdzie, aby je wydać trzeba wydrukować równowartość złotówkową i wydać złotówki, co się dzieje z walorami, może od razu wracają jako splata tego długu. i bardzo dobrze zostaje nam tylko ni stad ni zowąd do spłacenia 6% odsetek. Ponieważ bardzo dużo polaków pracuje za granicami i ślą pieniądze do kraju na utrzymanie rodzin, domu to gdzie one trafiają. Ponieważ rozważam teraz, czym szybciej spłacimy dług zagraniczny, to możemy dodrukować złotówki. Nikt nie pozwoli dodrukować EURO.

 

  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 14