1094002_18187893s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś211
Wczoraj237
Miesiąc3363
Wszystkie344424
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Książka


Strona 54 Email

Pytanie 7 - Jak to możliwe ze zachodni bank po zapłaceniu 32-u procent podatku /czy na pewno/ może wywieść z naszej ojczyzny za 68% pozostałego zysku, odkupiona walutę swojego macierzystego banku?

Premier Tusk dbając o własną kieszeń obniżył podatek z 40% na 32%, taka bezmyślna jest dbałość o polskie społeczeństwo. Tak idzie się na rękę obcym bankom, które obracając nasza złotówką od zysku maja tylko 32% podatku do zapłacenia. Co przy miliardowych obrotach nasza waluta jest ułamkiem procenta? Nie rozumiem jak to możliwe ze umożliwia się rujnowanie własnego Kraju, a nie wykazuje dbałości o Kraj.

Żelazna Dama Wielkiej Brytanii wprowadziła podatek 80-cio procentowy, trzeci szczebel. Zespól The Beatles cały wyjechał do USA, aby nie płacić podatku i nie pchać się w inwestycje w Anglii. Zespól The Roling Stoons cały został w Anglii i inwestując pieniądze w fermy rolne domy w Londynie został i żyje w Anglii. Mamy tak dbający rząd o Kraj i Naród ze im nawet przez myśl nie przechodzi podniesienie podatków do 80%. Wprowadzenie trzeciego stopnia podatku, wraz z utrzymaniem dwóch poprzednich tj. 20%, 40% i 80% zmusiłoby płacących podatek do inwestowania w Kraju, a nie do wywożenia pieniędzy. Rozwój zakładu, rozbudowa zakładu przysporzy nowych miejsc pracy, a tu przez taka beznadziejna decyzje zwiększa się bezrobocie. Mamy takich parlamentarzystów, że im nie chce się ruszyć głowami, w jaki sposób zainwestowac pieniądze z naszych podatków. Najlepiej nic nie robiąc obniżyć stopę procentowa i się cieszyć ze Kraj i Naród jest bity po głowie przez bezmózgowców.

Pisałem o tym Premierowi Kaczyńskiemu nieśmiało wraz z Panią Minister Finansów mówili o 55 procentach, bez podania zwolnień podatkowych. To jest obłęd bezmózgowia rządowego. Gdzie ich dbałość o Kraj, patriotyzm krajowy i uczciwość rządowa? Takich ludzi czytelniku wsadzamy na stołki, za głupotę, których musimy płacić własną niedogodnością życia w naszej ojczyźnie. To jest dla naszego rządu proste zostawić 68% czystego zysku do spekulacji, gry na giełdzie papierów wartościowych, zabawę z opcjami a nie inwestowanie w rozwój firmy. Tak patrzących na biznes wsadzamy ludzi na wysokie stołki. Oprócz ich portfeli i kieszeni nie istnieje Kraj i Naród. To, co teraz nawywijają zostawia w spadku swoim dzieciom, wnukom. Ciekaw jestem jak będą ich przeklinać za taka głupotę. Może prościej niech dobierają sobie dobrych doradców i nie patrzą na tytuły profesorskie, zakładając ze jest to najlepiej patrzący na Kraj /nie kieszeń/ profesjonalista.

 
Strona 53

Pytanie 6 - Jak to możliwe, ze NBP nie reaguje i zgadza się na udzielanie w Kraju kredytów obca waluta?


Czytelniku, Banki zachodnie wykorzystują naiwność kredytobiorcy i w okresie wzmocnienia złotówki uruchamiają kredyty walutowe, aby utrzymać wzmocniona złotówkę przez okres, na jaki został zaciągnięty kredyt. Zgadzając się na takie kredyty rząd, czy NBP zgadzają się na rujnowanie społeczeństwa. Może niech rząd i NBP z własnych pieniędzy /pensji/ pomoże tym, co wzięli kredyt zagraniczny. Prezes wraz z cala komisja bankowa wiedzieli, jakie są zagrożenia związane z kredytem walutowym /to nie lata po 1992 roku/. Zgadzanie się na udzielanie takich kredytów przez obce banki rujnuje polaków.

Teraz rząd chce im pomóc i z naszych podatków chce im częściowo spłacać. Może prościej, niech banki zgadzają się na spłaty częściowe w miarę możliwości tych kredytobiorców, niech i one za to płacą, a nie tylko kredytobiorca.

Pisze Czytelniku o takich prostych rzeczach wiec gdzie są te nasze rządowe mózgi przysięgające dbałość o Kraj, Naród i złotówkę.

 
Strona 52 Email

Pytanie 5 - Jak to możliwe ze NBP nie reaguje na podnoszenie stóp procentowych kont oszczędnościowych w sprywatyzowanych bankach?

Jak widzisz Czytelniku to proste pytanie pokazuje bezmózgowie, chciwość i pazerność Prezesa NBP, Komisji Bankowej. Przecież podniesienie stóp procentowych kont oszczędnościowych jest po to, aby jak najwięcej osób zakładało w ich bankach konta oszczędnościowe złotówkowe. Oni za nasze złotówki odkupią walutę, którą będą mogli sprzedać po osłabieniu złotówki i uzupełnić ludziom konta oszczędnościowe. Po jakich szkołach bankowych są decydenci bankowi pozwalający na takie rujnowanie własnej ojczyzny przez obcy kapitał. Gdyby tylko wprowadzili że dziennie można w banku czy kantorze nawet bankom odkupić za 500 czy 1000 zł. Nie byłoby opcji.

Kto w rządzie myśli o kontrolowaniu skupionej waluty przez banki czy kantory? Urząd skarbowy kontroluje każdego obywatela plącącego podatki. Czy także kontrolują obce banki? Bankom zależało na wzmocnieniu złotówki, aby móc odkupić jak najwięcej waluty. W sklepach, taniały arykuły zagraniczne samochody, sprzęt radiowo-telewizyjny, towary importowane. Padają polskie firmy eksportowe mające wieloletnie kontrakty na ustalony koszt wyrobu, nie złotówkowy tylko euro, czy dolar. Nie mogą podnieś ceny, bo jest ustalona na lata.

Rząd taką tolerancją pociągnięć bankowych rujnuje własny przemysł i jest to normalne /tylko bezmózgowie/. Brak reakcji na takie pociągnięcia, przez rząd i ministrów rujnuje Kraj. Aby ustabilizować złotówkę rząd wyrzucił na rynek euro z pieniędzy zabezpieczeniowych leżących latami na półce. Czy one zabezpieczają półkę? Dług rośnie. Rozwiązań oszczędnościowych brak a pieniądze leża na półce. Obłęd! Kto odpowiada materialnie za takie bezmózgowie: Premier, Minister Finansów czy Prezes NBP? NIKT? Kto za to płaci - cały Naród włącznie z Tobą czytelniku.

 
Strona 51 Email

Pytanie 4  Czy filie obcych banków /zachodnich/ skupujące obca walutę rozliczają się z NBP czy urzędem skarbowym ze skupionej walut za polskie złotówki?

Obce banki widząc rzekę płynącej do kraju obcej waluty potraktowały nasz kraj jak dobrze dojna krowę, przez brak mądrych decyzji i rozwiązań hamujących wywożenie wpływającej do kraju obcej waluty. Gdyby NBP, czy Minister Finansów wprowadzili zakaz sprzedaży obcej waluty w bankach i kantorach bylibyśmy innym krajem, a nie dobrze dojna krowa dla obcego kapitału.

Na postawione pytanie może odpowiedzieć Minister Finansów. Jednak, kto wie jak opodatkowane są obce banki kupujące obca walutę. To są koszty czy zyski? Maja do zapłacenia tylko 32% podatku od zysku, gdzie mieści się kupno waluty w zysku, czy kosztach. Nawet, gdy w zysku to zostawienie sobie 68% czystego zysku w miliardowych obrotach złotówką to daje wysoka kwotę czystego zysku z obrotu naszymi pieniędzmi. Jak to możliwe ze Minister Finansów, Prezes NBP nie wprowadzają chociażby ograniczenia w kupieniu obcej waluty w banku czy kantorze maksymalnie jednorazowo dziennie za 500 czy 1000 zł. Obce banki obracające

Nasza złotówką skupują miliony obcej waluty i wywożą do swoich macierzystych banków. Polacy ślący pieniądze do Kraju myślą o wzmocnieniu własnej rodziny i Kraju, ale takie nie reagowanie rządu na wypływającą walutę świadczy o bezmyślności i braku dbałości o Kraj i Naród. Rząd, Ministrowie składają przysięgę ze dbać będą o Kraj i Naród. Taki wypływ obcej waluty z Kraju świadczy o bezmózgowiu w sferach rządowych, o chciwości i pazerności, aby napchać tylko własne kieszenie.

Kto wsadza na wysokie stołki takich mędrców? Prezydent odbiera od nich przysięgę dbałości o Kraj i Naród. Jak ma to skontrolować skoro nawet jego doradcy ekonomiczni siedzą w korporacji finansowej. Dlaczego brak reakcji Prezydenta, Premiera na otrzymywane listy z podsuwanymi problemami Kraju? Cala czwórka mędrców krajowych tak dba o własne podpory kręgosłupa ze nie jest w stanie ruszyć jakiegoś problemu, aby nie usłyszeć ze się myli. Mylimy się wszyscy dbający o własne życie i egzystencje, za to płacimy. Natomiast rządowcy myląc się swoimi beznadziejnymi pomysłami rozwiązaniami nie płacą nic, płaci za to cały Naród.

 

  

 
Strona 50 Email

Pytanie 3  Jakie korzyści ma NBP, czy Kraj i Naród z nie rozwiazywania opcji? Czyżby nasza OJCZYZNA była dobrze dojna krowa?


NBP, Kraj i Naród maja same straty z wyuzdanych opcji. Gdyby NBP wraz z Ministrem Finansów wprowadzili zakaz sprzedaży kupionej waluty przez banki i kantory. Nie byłoby opcji.
Filie zachodnich banków muszące się rozliczyć z kupionej waluty z NBP i urzędem skarbowym nie miały by możliwości spekulowania i grania polską złotówką. Nie podnosiłyby stóp procentowych na kontach oszczędnościowych I za nasze złotówki nie wzmacniałyby złotówkę, aby móc odkupić jak najwięcej obcej waluty. Przez takie wyuzdanie opcji jak i nieumiejętność rozsądnego myślenia doprowadziło zachodnie banki do znalezienia sobie DOBRZE DOJNEJ KROWY.

Prawdopodobnie dotyczy to również nowych wschodnich /wolnych od komuny/ państw. Ktos powie ze przedsiębiorcy musza kupić walutę na sprzęt zagraniczny samochody, materiały i inne potrzebne im rzeczy. Filie NBP, czy jeszcze polskie banki /tylko/ mogłyby im sprzedać potrzebna waluta w potrzebnej ilości. Indywidualny kupiec może kupić 500-1000 dol. Dziennie. Nie mogą kupować filie obcych banków, maja obracać tylko złotówkami. Tak powinna wyglądać gospodarka polską złotówką. Dołóż do tego Czytelniku własną koncepcje naprawy kraju i to pomoże naszej Ojczyźnie dźwigać się z bagna.

 

  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 14