826480_89413231s.jpg
Main Menu
Kto jest na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
LICZNIK ODWIEDZIN
Dziś21
Wczoraj89
Miesiąc1402
Wszystkie317576
przeczytales_powiedz_innym.jpg
Książka


Strona 56 Email

Pytanie 9 - Na co potrzebował rząd 18 miliardów złotych, obecnie deficyt wzrósł do 27 miliardów złotych?

Zastanawiaj się razem ze mną Czytelniku. Jeśli rząd potrzebował 18 miliarda zł na pensje pracowników rządowych na cały 2009 rok to jest to 500 tysięczna nadwyżka biurokracji rządowej zarabiająca po 3000 zł brutto miesięcznie. Ponieważ na wcześniejszych stronach pisałem mamy 560 parlamentarzystów darmozjadów, zostawmy 100. Mamy 50 000 samochodów służbowych, podnieśmy wożonym po 1000 zł pensje niech jeżdżą własnymi samochodami.

Mamy 42 000 radnych wybierajmy kierowników działów i sołtysów, nie radnych. Premier Tusk dołożył 100 000-na armie zawodowa. Chciałbym zobaczyć 40-to latków w Kompanii Reprezentacyjnej i Honorowej Warcie. 40 Letni zawodowy żołnierz, strażak, policjant, jest juz emerytem. Czy tak samo emerytem jest pracownik administracji wojska, strazy, policji?

Przecież nie ma problemu przedłużyć tym służbom wiek emerytalny do 65 roku życia /niech nie zubożają innych emerytów/. Przecież wystarczy tylko, aby po uzyskaniu 45 roku życia człowiek pracujący w terenie przeszedł do pracy w administracji, a nie przyjmować młodzieży do pracy w administracji. Wojskowy, strażak czy policjant ze swoja praktyka w terenie /pamiętając własne błędy i nieprawidłowości/ będzie lepiej w administracji sprawdzał i kontrolował pociągnięcia młodszych kolegów. Wg mnie taka administracja poprawi morale jak i pracowitość terenowych wojskowych, strażaków czy policjantów./Widzę w akcji wozy strażackie bez drabin, obłęd i głupota, lać wodę na dach czy piętro z dołu/

 
Strona 55 Email

Pytanie 8 - Jak to możliwe ze Premier z naszych podatków, chce płacić pensje za przestoje produkcyjne?

Tych pytań Czytelniku jest jeszcze sporo. Kto tak patrzy na Ojczyznę i Naród jak ja? Dziennikarzom, redaktorom TV. Brak koncepcji /czy możliwości/ korzystania z takich podpowiedzi. A Kraj jest w coraz większym bagnie. Plajtują LAPY. Na wcześniejszych stronach ruszyłem temat promów kolejowych, przewożących Tiry. Do rządu i ministra to nie dociera, lepiej Lapy zrujnować niż rozwijać. Obłęd!

Rząd chce płacić za przestoje produkcyjne. A może prościej płacić za wyprodukowane wyroby, które może na raty czy bez pieniędzy rozdać biednym i potrzebującym takich wyrobów. Rodzinom wielodzietnym, sierocińcom, szkołom.

Budujemy autostrady Waryński stoi, bo nie ma odbiorców na maszyny budowlane. Firmy, które budują autostrady kupują koparki szwedzkie, japońskie. Może wydać zakaz sprowadzania sprzętu budowlanego. Niech będzie w sprzedaży tylko Waryński. Płacić za przestoje produkcyjne tak jak jest w ministerstwach, NBP jest gruba przesada. W NBP jest około 15-tu prezesów wraz z sekretarkami. Za co im płacimy z naszych podatków, może tylko za pilnowanie biurka, komputera i błądzeniu po grach internetowych. Tak się traktuje fachowość i pracowitość u nas w Kraju. Sfer Rządowych. Co na to maja powiedzieć szarzy obywatele naszego kraju, którym bieda zagląda w oczy? Mamy 16 wojewodów, kto słyszał o ich spotkaniach z naczelnikami powiatów, kto słyszał o spotkaniach naczelników powiatów z wójtami. Jakie dyrektywy dostają wojewodowie od rządu, gospodarcze, społeczne, sportowe, harcerskie?

Gdyby mędrcy rządowi wydawali dyrektywy wojewodom i egzekwowaliby od nich poruszanie tematów i ich rozwiązywanie byłaby większa aktywność sportowa, harcerska szkól. Byłoby więcej imprez gminnych powiatowych wojewódzkich i krajowych, choćby tylko sportowych, artystycznych szkól. Rząd skupia ministerstwa szkolnictwa, kultury, sportu gdzie widać sportowe mistrzostwa gminy, powiatu, województwa, kraju,szkol. Może i są, ale brak rzetelnej informacji medialnej. Taka informacja zachęciłaby młodzież do uprawiania sportu i do uczestnictwa w zawodach międzyszkolnych.

 
Strona 54 Email

Pytanie 7 - Jak to możliwe ze zachodni bank po zapłaceniu 32-u procent podatku /czy na pewno/ może wywieść z naszej ojczyzny za 68% pozostałego zysku, odkupiona walutę swojego macierzystego banku?

Premier Tusk dbając o własną kieszeń obniżył podatek z 40% na 32%, taka bezmyślna jest dbałość o polskie społeczeństwo. Tak idzie się na rękę obcym bankom, które obracając nasza złotówką od zysku maja tylko 32% podatku do zapłacenia. Co przy miliardowych obrotach nasza waluta jest ułamkiem procenta? Nie rozumiem jak to możliwe ze umożliwia się rujnowanie własnego Kraju, a nie wykazuje dbałości o Kraj.

Żelazna Dama Wielkiej Brytanii wprowadziła podatek 80-cio procentowy, trzeci szczebel. Zespól The Beatles cały wyjechał do USA, aby nie płacić podatku i nie pchać się w inwestycje w Anglii. Zespól The Roling Stoons cały został w Anglii i inwestując pieniądze w fermy rolne domy w Londynie został i żyje w Anglii. Mamy tak dbający rząd o Kraj i Naród ze im nawet przez myśl nie przechodzi podniesienie podatków do 80%. Wprowadzenie trzeciego stopnia podatku, wraz z utrzymaniem dwóch poprzednich tj. 20%, 40% i 80% zmusiłoby płacących podatek do inwestowania w Kraju, a nie do wywożenia pieniędzy. Rozwój zakładu, rozbudowa zakładu przysporzy nowych miejsc pracy, a tu przez taka beznadziejna decyzje zwiększa się bezrobocie. Mamy takich parlamentarzystów, że im nie chce się ruszyć głowami, w jaki sposób zainwestowac pieniądze z naszych podatków. Najlepiej nic nie robiąc obniżyć stopę procentowa i się cieszyć ze Kraj i Naród jest bity po głowie przez bezmózgowców.

Pisałem o tym Premierowi Kaczyńskiemu nieśmiało wraz z Panią Minister Finansów mówili o 55 procentach, bez podania zwolnień podatkowych. To jest obłęd bezmózgowia rządowego. Gdzie ich dbałość o Kraj, patriotyzm krajowy i uczciwość rządowa? Takich ludzi czytelniku wsadzamy na stołki, za głupotę, których musimy płacić własną niedogodnością życia w naszej ojczyźnie. To jest dla naszego rządu proste zostawić 68% czystego zysku do spekulacji, gry na giełdzie papierów wartościowych, zabawę z opcjami a nie inwestowanie w rozwój firmy. Tak patrzących na biznes wsadzamy ludzi na wysokie stołki. Oprócz ich portfeli i kieszeni nie istnieje Kraj i Naród. To, co teraz nawywijają zostawia w spadku swoim dzieciom, wnukom. Ciekaw jestem jak będą ich przeklinać za taka głupotę. Może prościej niech dobierają sobie dobrych doradców i nie patrzą na tytuły profesorskie, zakładając ze jest to najlepiej patrzący na Kraj /nie kieszeń/ profesjonalista.

 
Strona 53

Pytanie 6 - Jak to możliwe, ze NBP nie reaguje i zgadza się na udzielanie w Kraju kredytów obca waluta?


Czytelniku, Banki zachodnie wykorzystują naiwność kredytobiorcy i w okresie wzmocnienia złotówki uruchamiają kredyty walutowe, aby utrzymać wzmocniona złotówkę przez okres, na jaki został zaciągnięty kredyt. Zgadzając się na takie kredyty rząd, czy NBP zgadzają się na rujnowanie społeczeństwa. Może niech rząd i NBP z własnych pieniędzy /pensji/ pomoże tym, co wzięli kredyt zagraniczny. Prezes wraz z cala komisja bankowa wiedzieli, jakie są zagrożenia związane z kredytem walutowym /to nie lata po 1992 roku/. Zgadzanie się na udzielanie takich kredytów przez obce banki rujnuje polaków.

Teraz rząd chce im pomóc i z naszych podatków chce im częściowo spłacać. Może prościej, niech banki zgadzają się na spłaty częściowe w miarę możliwości tych kredytobiorców, niech i one za to płacą, a nie tylko kredytobiorca.

Pisze Czytelniku o takich prostych rzeczach wiec gdzie są te nasze rządowe mózgi przysięgające dbałość o Kraj, Naród i złotówkę.

 
Strona 52 Email

Pytanie 5 - Jak to możliwe ze NBP nie reaguje na podnoszenie stóp procentowych kont oszczędnościowych w sprywatyzowanych bankach?

Jak widzisz Czytelniku to proste pytanie pokazuje bezmózgowie, chciwość i pazerność Prezesa NBP, Komisji Bankowej. Przecież podniesienie stóp procentowych kont oszczędnościowych jest po to, aby jak najwięcej osób zakładało w ich bankach konta oszczędnościowe złotówkowe. Oni za nasze złotówki odkupią walutę, którą będą mogli sprzedać po osłabieniu złotówki i uzupełnić ludziom konta oszczędnościowe. Po jakich szkołach bankowych są decydenci bankowi pozwalający na takie rujnowanie własnej ojczyzny przez obcy kapitał. Gdyby tylko wprowadzili że dziennie można w banku czy kantorze nawet bankom odkupić za 500 czy 1000 zł. Nie byłoby opcji.

Kto w rządzie myśli o kontrolowaniu skupionej waluty przez banki czy kantory? Urząd skarbowy kontroluje każdego obywatela plącącego podatki. Czy także kontrolują obce banki? Bankom zależało na wzmocnieniu złotówki, aby móc odkupić jak najwięcej waluty. W sklepach, taniały arykuły zagraniczne samochody, sprzęt radiowo-telewizyjny, towary importowane. Padają polskie firmy eksportowe mające wieloletnie kontrakty na ustalony koszt wyrobu, nie złotówkowy tylko euro, czy dolar. Nie mogą podnieś ceny, bo jest ustalona na lata.

Rząd taką tolerancją pociągnięć bankowych rujnuje własny przemysł i jest to normalne /tylko bezmózgowie/. Brak reakcji na takie pociągnięcia, przez rząd i ministrów rujnuje Kraj. Aby ustabilizować złotówkę rząd wyrzucił na rynek euro z pieniędzy zabezpieczeniowych leżących latami na półce. Czy one zabezpieczają półkę? Dług rośnie. Rozwiązań oszczędnościowych brak a pieniądze leża na półce. Obłęd! Kto odpowiada materialnie za takie bezmózgowie: Premier, Minister Finansów czy Prezes NBP? NIKT? Kto za to płaci - cały Naród włącznie z Tobą czytelniku.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 14